09/16 16:30 - Holandia v Wielka Brytania 7-5
09/16 12:57 - Chorwacja v Włochy 5-8
09/16 11:30 - Hiszpania v Belgia 5-2
09/16 08:30 - Austria v Rosja 4-14
09/15 11:30 - Niemcy v Francja 3-2

Mistrzostwa Europy w baseballu – międzynarodowy turniej baseballowy, organizowany przez Confederadion of European Baseball od 1954 roku.

Pierwsze mecze o mistrzostwo Europy w baseballu miały miejsce w 1954 (czyli rok po założeniu europejskiej federacji). Rozegrano wówczas cztery spotkania w belgijskiej Antwerpii; w turnieju zwyciężyli reprezentanci Włoch.

Najwięcej mistrzowskich tytułów zdobyła drużyna holenderska. Polacy do tej pory nie wystąpili na mistrzostwach.

**Mistrzostwa Europy w Baseballu**

Mistrzostwa Europy w Baseballu to coroczny turniej baseballowy organizowany przez Europejską Konfederację Baseballową (CEB). Skupia najlepsze drużyny narodowe z Europy, które rywalizują o tytuł mistrzowski.

Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym, a zespoły są podzielone na grupy. W pierwszej fazie turnieju drużyny grają w systemie każdy z każdym w swoich grupach, a zwycięzcy grup przechodzą do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, który wyłoni mistrza Europy.

Mistrzostwa Europy w Baseballu są prestiżowym wydarzeniem w kalendarzu baseballowym i przyciągają najlepszych zawodników z całej Europy. Jest to również doskonała okazja dla drużyn narodowych, aby przygotować się do innych międzynarodowych zawodów, takich jak Mistrzostwa Świata w Baseballu.

Poprzednim zwycięzcą Mistrzostw Europy w Baseballu jest Włochy, które pokonały w finale Holandię w 2021 roku.