10/01 16:30 1 Hiszpania vs Wielka Brytania 11-2
09/30 16:30 31 [2] Izrael vs Czechy [2] 1-5
09/30 12:30 708 [4] Ukraina vs Grecja [3] 4-8
09/30 10:00 32 [2] Szwecja vs Francja [2] 0-13
09/30 08:00 710 [4] Węgry vs Austria [4] 5-15
09/29 16:30 48 [2] Francja vs Czechy [2] 1-11
09/29 16:30 48 Chorwacja vs Belgia 7-5
09/29 16:30 2 Hiszpania vs Holandia 7-6
09/29 13:00 48 [4] Węgry vs Grecja [3] 14-19
09/29 10:00 48 Szwecja vs Izrael 4-6

Mistrzostwa Europy w baseballu – międzynarodowy turniej baseballowy, organizowany przez Confederadion of European Baseball od 1954 roku.

Pierwsze mecze o mistrzostwo Europy w baseballu miały miejsce w 1954 (czyli rok po założeniu europejskiej federacji). Rozegrano wówczas cztery spotkania w belgijskiej Antwerpii; w turnieju zwyciężyli reprezentanci Włoch.

Najwięcej mistrzowskich tytułów zdobyła drużyna holenderska. Polacy do tej pory nie wystąpili na mistrzostwach.

**Mistrzostwa Europy w Baseballu**

Mistrzostwa Europy w Baseballu to coroczny turniej baseballowy organizowany przez Europejską Konfederację Baseballową (CEB). Skupia najlepsze drużyny narodowe z Europy, które rywalizują o tytuł mistrzowski.

Turniej rozgrywany jest w systemie pucharowym, a zespoły są podzielone na grupy. W pierwszej fazie turnieju drużyny grają w systemie każdy z każdym w swoich grupach, a zwycięzcy grup przechodzą do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału, który wyłoni mistrza Europy.

Mistrzostwa Europy w Baseballu są prestiżowym wydarzeniem w kalendarzu baseballowym i przyciągają najlepszych zawodników z całej Europy. Jest to również doskonała okazja dla drużyn narodowych, aby przygotować się do innych międzynarodowych zawodów, takich jak Mistrzostwa Świata w Baseballu.

Poprzednim zwycięzcą Mistrzostw Europy w Baseballu jest Włochy, które pokonały w finale Holandię w 2021 roku.