Challenger Cherbourg - MD

Turniej tenisowy Challenger Cherbourg - MD jest profesjonalnym męskim turniejem tenisowym rangi Challenger Tour, organizowanym przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF). Turniej jest częścią cyklu ATP Challenger Tour i ma rangę ATP Challenger 80.

Historia

Turniej po raz pierwszy został rozegrany w 2022 roku na kortach twardych w Cherbourgu-Octeville we Francji. Impreza została założona przez miejscowy klub tenisowy Cherbourg-en-Cotentin Tennis Club.

Format

Challenger Cherbourg - MD jest rozgrywany w formacie singla i debla. W turnieju singlowym bierze udział 32 zawodników, a w turnieju deblowym 16 par. Turniej singlowy rozgrywany jest w systemie pucharowym, a turniej deblowy w systemie kołowym.

Zwycięzcy

Pierwszym zwycięzcą Challenger Cherbourg - MD w singlu został Francuz Quentin Halys. W deblu wygrali Brytyjczyk Julian Cash i Francuz Zizou Bergs.

Ranking

Challenger Cherbourg - MD przyznaje punkty rankingowe do rankingu ATP Challenger Tour. Zwycięzca singla otrzymuje 80 punktów, a zwycięzcy debla 40 punktów.

Znaczenie

Challenger Cherbourg - MD jest ważnym turniejem dla młodych i wschodzących zawodników tenisa, ponieważ daje im szansę zdobycia punktów rankingowych i doświadczenia w grze na poziomie zawodowym. Turniej jest również okazją dla miejscowych kibiców do oglądania tenisa na najwyższym poziomie.