Puchar Czech w piłce nożnej (cz. Pohár FAČR) – cykliczne rozgrywki piłkarskie o charakterze pucharu krajowego w Czechach. Organizowane co sezon przez Związek Piłki Nożnej Republiki Czeskiej (FAČR) i przeznaczone są dla krajowych klubów piłkarskich. Najważniejsze po Pierwszej lidze piłkarskie rozgrywki w kraju. Triumfator danej edycji Pucharu zyskuje prawo reprezentowania swego kraju w następnej edycji Ligi Europy.

Puchar Czech to rozgrywki piłki nożnej organizowane przez Czesko-Morawski Związek Piłki Nożnej (ČMFS). W turnieju biorą udział najlepsze drużyny z czeskiej 1. Ligi i Fortuna:Národní ligi.

Puchar Czech został po raz pierwszy rozegrany w 1941 roku, a pierwszym zwycięzcą został SK Slavia Praha. Od tamtej pory turniej odbywa się corocznie, a najwięcej tytułów wywalczyły Sparta Praga i Slavia Praga, które mają na swoim koncie po 9 zwycięstw.

Finał Pucharu Czech odbywa się na stadionie Sinobo Stadium w Pradze. Obecnym zdobywcą trofeum jest Sparta Praga, która w finale pokonała w 2022 roku Viktorię Pilzno.